informacja: 17 8 666 700
rejestracja: 17 8 666 700

 

"BADANIE I FIZJOTERAPIA FUNKCJONALNA W USZKODZENIACH STAWU KOLANOWEGO"

MODUŁ   I

27-28 kwietnia 2010

Szpital im. Św. Rodziny
Rudna Mała
sala konferencyjna
 

Kurs ten przygotowaliśmy dla osób pracujących z pacjentami mającymi problemy ze stawem kolanowym (lekarze i fizjoterapeuci), a także dla osób interesujących się fizjoterapią ortopedyczną i sportową. Takie podejście sprawia, że nasz kurs cieszy się także dużym powodzeniem wśród studentów fizjoterapii.

Nie jest to szkolenie jednej metody fizjoterapeutycznej lecz szeroko opracowany kurs kliniczny w całości poświęcony problemom stawu kolanowego. Naszym celem jest jak największe zadowolenie kursantów, mogą o tym świadczyć opinie znajdujące na naszym blogu www.rehalab.pl Staramy się bardzo szczegółowo nauczyć diagnozy i fizjoterapii stawu kolanowego. Dodatkowo w przejrzysty sposób przekazujemy wiedzę teoretyczną, jako podstawę podejścia praktycznego.

Podczas części praktycznej zwracamy szczególną uwagę na precyzyjne wykonywanie badania. Uczymy szczegółowo różnicować objawy i zaburzenia w stawie kolanowym. Dajemy „gotowe rozwiązania” fizjoterapeutyczne dla wielu dysfunkcji w stawie kolanowym. Zaletą naszego kursu jest przeprowadzanie części praktycznych w małych grupach ćwiczebnych. Dodatkową pomocą jest profesjonalnie opracowany skrypt (świetnie sprawdzający się w późniejszej pracy w gabinecie).

Absolwent kursu Rehalab Academy potrafi precyzyjnie zdiagnozować pacjenta, zaplanować i przeprowadzić skuteczną fizjoterapię.

Cykl szkoleniowy składa się z dwóch dwudniowych modułów. Pierwszy poświęcony jest przede wszystkim diagnozie stawu kolanowego oraz otaczających go mięśni, a także fizjoterapii funkcjonalnej m. in. przy „chondromalacji rzepki”, „kolanie biegacza”, „kolanie skoczka”.

Dodatkowo na tym module uczymy, jak leczyć uszkodzenia mięśniowe w obrębie kończyn dolnych. Drugi moduł składa się z fizjoterapii zachowawczej, a także pooperacyjnej przy uszkodzeniach łąkotek, więzadeł (dużą uwagę poświęcamy uszkodzeniom więzadła krzyżowego przedniego - ACL, więzadła krzyżowego tylnego - PCL, pobocznego piszczelowego - MCL, pobocznego strzałkowego - LCL). Omawiamy także najnowsze osiągnięcia chirurgii stawu kolanowego, prezentując m. in. metodę LARS.

Cena jednego modułu wynosi 590 złotych.

Każdy uczestnik dostaje dyplom ukończenia modułu w języku polskim i angielskim.

Więcej informacji na temat kursu można znaleźć na naszym blogu www.rehalab.pl

Zapisy na kurs proszę dokonywać u Organizatora tj. Anny Riess t:698749838 lub drogą mailową rehalab@gmail.com

 

Serdecznie zapraszamy.
Zespół Rehalab

 

 

 

  Opłatek 2013

 • Konferencja

  Wizyta Minister Zdrowia

 • Opłatek 2008

  Targon 2008

 • Spotkanie opłatkowe

  Szpital o obiektywie

 • Pierwsze operacje

  Kurs osteosyntezy

 • Otwarcie Szpitala

  Budowa Szpitala

informacja 17 8 666 700

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny, Rudna Mała 600, 36-060 Głogów Młp.