informacja: 17 8 666 700
rejestracja: 17 8 666 700

Poradnia Diagnozy i Terapii Zaburzeń Pamięci

Nowoczesna terapia zaburzeń pamięci RehaCom

Z myślą o pacjentach z zaburzeniami pamięci NTM Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny rozszerza ofertę usług specjalistycznych o nowoczesny system komputerowej rehabilitacji neuropsychologicznej RehaCom.

 

Więcej na temat systemu komputerowej rehabilitacji neuropsychologicznej RehaCom

RehaCom to system składający się z zestawu programów treningowych mających na celu wspomaganie rehabilitacji osób z zaburzeniami funkcji poznawczych. Program został stworzony przez doświadczonych naukowców i terapeutów działających w obszarze neuronauki, a wyniki licznych badań klinicznych potwierdzają, że RehaCom jest znacznie bardziej skuteczny niż tradycyjne metody ćwiczenia funkcji poznawczych. W związku z tym, system ten od ponad 20 lat jest z powodzeniem stosowany w klinikach i ośrodkach rehabilitacji na całym świecie, a efektywność tego rodzaju rehabilitacji została potwierdzona w wielu badaniach empirycznych.

Głównym celem systemu RehaCom jest rehabilitacja skoncentrowana na terapię różnych deficytowych obszarów funkcjonowania poznawczego pacjenta. Program RehaCom znajduje zastosowanie w terapii zaburzeń funkcji poznawczych w wielu schorzeniach związanych z uszkodzeniem OUN, m.in. tych spowodowanych:

 • chorobami naczyń mózgowych (udary mózgu),
 • chorobami demielinizacyjnymi OUN, np. SM,
 • chorobami neurozwyrodnieniowymi, np. choroba Alzheimera
 • urazem czaszkowo-mózgowym,
 • toksycznym uszkodzeniem mózgu,
 • zapalanym uszkodzeniem mózgu

Treningi metodą RehaCom wskazane są zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci, u których występują zaburzenia funkcji poznawczych.

System RahaCom jest przyjazny dla użytkownika i łatwy w obsłudze. Wyposażony jest w system pomocy (podpowiedzi, wskazówki, wyjaśnienia). Wszystkie funkcje systemu opatrzone są zrozumiałą instrukcją, a komunikacja pacjenta z systemem odbywa się za pośrednictwem specjalnie skonstruowanego prostego i ergonomicznego pulpitu (panelu). Dzięki temu możliwe jest efektywne korzystanie z systemu przez pacjentów z różnymi objawami i różnym stopniem zaburzenia. Panel umożliwiający reakcję, wyposażony w specjalne przyciski, zaprojektowany został w taki sposób, by mógł być z łatwością używany przez osoby z niesprawnością ruchową.

Istotą każdej formy rehabilitacji jest motywacja chorego, dlatego system RehaCom skonstruowany jest w taki sposób, aby umożliwić dostosowanie treningów do aktualnych możliwości osoby poddanej terapii. W sytuacji, kiedy osoba prawidłowo rozwiąże zadanie, dostaje pozytywną informację zwrotną, a jeśli popełni błąd, otrzymuje pomoc. Ponadto wszystkie używane elementy i zadania są łatwe w obsłudze, jasno sprecyzowane, a dialogi na ekranie zrozumiałe. Po zakończonej sesji terapeutycznej osoba uzyskuje informacje zwrotne dotyczące sowich osiągnięć poprzez wgląd w wykres swoich wyników. Dodatkowym czynnikiem wzmacniającym motywację pacjenta jest możliwość porównania wyników wyjściowych, z efektami uzyskanymi w trakcie kolejnych treningów.

 

RehaCom jest stosowany w wiodących ośrodkach rehabilitacyjnych na całym świecie, a dowody jego skuteczności pokazano w licznych badaniach naukowych. Głównym celem terapii jest skuteczne usprawnianie funkcji poznawczych w myśl zasady neuroplastyczności mózgu oraz teorii uczenia się.

Zapraszamy pacjentów:

 • po udarach i urazach mózgu
 • chorych na SM, chorobę Parkinsona
 • z chorobą Alzheimera i innymi typami otępienia
 • oraz z zaburzeniami pamięci z innych przyczyn

Wizyty w poradni są odpłatne.

Cena konsultacji: 80,00 zł.
Trening 45 min. 60,00 zł.
Pakiet 10 treningów 510,00 zł.

Pacjentów przyjmuje:

 • mgr Diana KORNECKA-SZYMAŃSKA
  Psycholog

Harmonogram przyjęć w poradni prywatnej NTM

Przyjmuje Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek
mgr Diana KORNECKA-SZYMAŃSKA
psycholog
  14:45-16:45      

 

W celu ustalenia terminu wizyty prosimy o kontakt z rejestracją w godz. 7:00 – 20:00 od poniedziałku do piątku.


Tel: 17 8666 700
Email: recepcja@klinika-rzeszow.pl

 

Prosimy zabrać ze sobą:

Skierowanie do poradni (dotyczy wizyty na NFZ), dowód osobisty, karty informacyjne oraz wyniki wszystkich posiadanych badań dodatkowych (np. laboratoryjnych, obrazowych: RTG, USG, MRI lub TK itp.).

 

  Opłatek 2013

 • Konferencja

  Wizyta Minister Zdrowia

 • Opłatek 2008

  Targon 2008

 • Spotkanie opłatkowe

  Szpital o obiektywie

 • Pierwsze operacje

  Kurs osteosyntezy

 • Otwarcie Szpitala

  Budowa Szpitala

informacja 17 8 666 700

Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny, Rudna Mała 600, 36-060 Głogów Młp.